Во текот на вчерашниот ден, некаде околу 16: 05 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на подрачје на Центар, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу двајца вработени С.Х. И.Ц.(37) од Скопје и М.Б.(44) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.