logo
logo
logo

ВАКА ГИ ЧУВА ДЕЦАТА: Ибрахимовиќ НЕ ДОЗВОЛУВА да користат интернет, а причината е токму во негов стил

Vecer | 02.10.2023

ВАКА ГИ ЧУВА ДЕЦАТА: Ибрахимовиќ НЕ ДОЗВОЛУВА да користат интернет, а причината е токму во негов стил

Мисли за сè.

Поранешниот шведски фудбалер и еден од најдобрите напаѓачи на 21 век, Златан Ибрахимовиќ имаше блескава кариера, играше за Јувентус, Интер, ПСЖ, Манчестер Јунајтед, Милан, а воедно е и еден од најинтересните играчи надвор од теренот.

Тој е познат по своите многу контроверзни изјави, а сега зборуваше за родителството и за тоа колку е грижлив како татко, но во исто време работел на тоа неговите деца да не бидат разгалени како многу родители со висок статус.

Може да си ги дозволи во животот, но едно нешто апсолутно не е дозволено во семејството Ибрахимовиќ. „Ги сакам моите деца како ништо на светот. Тие секогаш ќе ми бидат на прво место. Да ги сакам значи да ги заштитам. Не смеат да користат социјални мрежи затоа што не сакам да бидат повредени од лошите работи што би можеле да ги прочитаат за мене На мојот Инстаграм нема ниту една фотографија од моите деца и моето семејство - изјави Златан.

-Дали тие деца кога ќе пораснат ќе бидат среќни што се така разголени? Што знаат родителите? Моите деца сами ќе одлучат кога ќе успеат да ја разберат невистината што постои во светот на социјалните мрежи. Сега не можат да знаат, бидејќи за нив нема социјални мрежи. Не се работи за држење под стаклено ѕвоно, јас имам одговорност да ги водам на вистинскиот пат, а тие ќе го продолжат како што сакаат, штом можат сами да чекорат - заклучи Ибрахимовиќ

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk