logo
logo
logo

Ужас во трговски: Се отвори подот и „проголта“ половина продавница и една жена (ВИДЕО)

Vecer | 02.04.2024

Ужас во трговски: Се отвори подот и „проголта“ половина продавница и една жена (ВИДЕО)

Надлежните соопштуваат дека се повредени две лица, а причинета е значителна штета.

Инцидентот се случил на 23 март, а на видеото гледаме жена како ја гледа робата - пред да ѝ се отвори бездна под нозете!

Огромна дупка ја „проголтала“ несреќната жена заедно со половина од продавницата, а се известува дека во урнатините останал заробен градителот – кој работел долу.

„Жената се здобила со скршеници, а работникот си ја повредил ногата. Активно се занимаваме со овој случај и ја пружаме потребната помош“, изјавил претставник на трговскиот центар.

Се шпекулира дека уривањето на подот е предизвикано од оштетен носечки ѕид, но истрагата се уште не е завршена.

Властите се обидуваат да утврдат дали има големи безбедносни пропусти во трговскиот центар, пренесува NDTV.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk