logo
logo
logo

Ужас во Шпанија: Пред да ја погребаат оживеала старица, два пати ја прогласувале за мртва

Vecer | 23.09.2023

Ужас во Шпанија: Пред да ја погребаат оживеала старица, два пати ја прогласувале за мртва

Два пати ја објавија смртта на истата 90-годишна жена, но во рок од  24 часа.

Имено, во понеделникот констатирале смрт на жената и телото било пренесено во мртовечница. На семејството наводно не му дозволиле да го види телото пред да биде пренесено од болницата. Тогаш вработен во гробиштата, додека го подготвувал телото за погреб, забележал дека жената се уште дише, по што итно била вратена во болница, за следниот ден повторно да биде прогласена за мртва.

Што се крие зад овој случај сè уште не е познато, но случајот сега е во рацете на Националната полиција, пишува El Periódico de Aragón.

Семејството поднело жалба бидејќи смета дека првичната грешка на болницата придонела за смртта на 90-годишната жена.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk