logo
logo
logo

Секое раѓање е приказна за себе, но оваа е посебна...

Vecer | 08.06.2023

Секое раѓање е приказна за себе, но оваа е посебна...

Едно бебе станало популарно за неколку секунди по раѓањето, а за тоа има добра причина. Имено, момчето по име Декстер станало вирална сензација од моментот кога се родил, бидејќи - се родил и покрај интраутерина контрацептивна направа.

Контрацептивното средство била скриена зад плацентата на мајката, а мајката Луси Хејден објаснила дека бременоста целосно ја изненадила. Фотографијата воодушеви многумина бидејќи всушност изгледа дека бебето победнички го држи средството за контрацепција.

Само еден процент од жените остануваат бремени и покрај овој лек, а Луси беше една од нив

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk