logo
logo
logo

Сакала да се слика со слонче, па зажалила (ВИДЕО)

Vecer | 23.02.2024

Сакала да се слика со слонче, па зажалила (ВИДЕО)

Ја гледаме како се смешка, како ја симнува кацигата, додека животното во позадина мирно јаде. Малку понатаму е возрасен слон на патот.

Девојката во зелени шорцеви му пријде на младенчето кое џвакало лисја, а тоа замавнало со сурлата и ја фрлило на земја!

Очигледно не била среќна што некој му го нарушува ручекот, а девојката исплашена побегнала, пишува Дејли мејл.

Клипот е објавен на Твитер со порака: „Девојка се обидува да се дружи со слон“, а корисниците масовно реагираа.

„За среќа, младенчето ја избркало пред да дојде возрасниот слон“, напишало едно лице, додека друго додаде: „Оставете ги дивите животни на мира“.

Еден корисник советува: „Никогаш не му приоѓајте на слон додека мавта со опашката. Тогаш се чувствува загрозен“.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk