logo
logo
logo

Папата Франциск по денешната аудиенција е однесен во болница на преглед

Vecer | 28.02.2024

Папата Франциск по денешната аудиенција е однесен во болница на преглед

За време на аудиенцијата, Светиот Отец рече дека се уште не е целосно закрепнат откако го намалил распоредот во изминатите неколку дена поради симптоми слични на грип.

„Сè уште сум малку настинат“, рече папата Франциск за време на аудиенцијата во ватиканската сала Павле Шести.

Осумдесет и седумгодишниот папа, кој неодамна имаше низа здравствени проблеми, го откажа својот распоред за сабота и понеделник поради, како што соопшти Ватикан, благ грип.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk