logo
logo
logo

Не се осудувајте да ги изневерите - ОВИЕ ЗНАЦИ НЕ ПРОСТУВААТ НЕВЕРСТВО

Vecer | 19.03.2023

Не се осудувајте да ги изневерите - ОВИЕ ЗНАЦИ НЕ ПРОСТУВААТ НЕВЕРСТВО

После неверство многумина им простуваат на своите партнери, но има и такви кои веднаш ќе расчистат и доколку сакате да сте со нив подобро да не се впуштате во таква авантура.

Не си играјте со довербата на луѓето родени во хороскопскиот знак Скорпија, Лав и Овен.

Скорпија

Скорпиите се познати по својот интензивен карактер и длабоките емоции. Кога некој ги изневерува, тие може да се чувствуваат изневерени, а тоа може да ги направи многу непопустливи за простување.

Лав

Лавовите се многу горди по природа и имаат силна желба за внимание и восхит. Кога некој ќе ги изневери, тие ќе се чувствуваат понижени и изневерени, поради што генерално ќе се повлечат и ќе ја прекинат врската.

Овен

Овните се многу темпераментни и сакаат се под нивна контрола. Кога другата страна ги изневерува, тоа значи дека ја губат контролата, па ќе бидат лути и разочарани и тешко дека ќе можат да простат.

Од друга страна, има хороскопски знаци кои знаат да простат и да продолжат понатаму.

Ова ги вклучува знаците како што се Рак, Риби и Бик, кои се познати по нивниот сочувствителен и емотивен пристап кон другите.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk