logo
logo
logo

Не се дотеруваат сите за матура ИМА И ВАКВИ (ФОТО)

Vecer | 30.05.2023

Не се дотеруваат сите за матура  ИМА И ВАКВИ (ФОТО)

Фотографиите од матурата на технолошкото училиште во Бања Лука станаа вирален хит благодарение на еден ученик кој носеше интересен „костим“ на матурската вечер.

Додека неговите соученици се дотерувале специјално за тој ден и ги избирале најдобрите костуми и фустани, еден ученик се одлучил за костим - Спајдермен.

Спајдермен, матурант, во поворка со својата придружба прошета низ центарот на градот и позираше со останатите пред училиштето.

Фотографиите ги објави порталот nezavisne.com, а многумина на социјалните мрежи признаа дека изгледа интересно.

 

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk