logo
logo
logo

Марк Закерберг откри зошто секогаш носи сива маица: Не сакам да губам време на мода (ФОТО)

Vecer | 23.09.2023

Марк Закерберг откри зошто секогаш носи сива маица: Не сакам да губам време на мода (ФОТО)

Закерберг, кој некогаш стана еден од најмладите милијардери во светот, очигледно има плакар полн со сиви маици во кои најчесто се појавува во јавноста.

Еднаш новинарите го прашаа зошто секогаш носи сиви маици кога може да си дозволи што сака, а многумина беа изненадени од неговиот одговор. Имено, Закерберг одговорил дека недостатокот на моден сенс му овозможува да остане повеќе фокусиран на деловниот живот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mark Zuckerberg (@zuck)

„Навистина сакам да си го поедноставам животот за да морам да носам што е можно помалку одлуки за што било друго освен како најдобро да ѝ служам на оваа заедница“, рече тој, додавајќи дека има „повеќе исти маици“ во неговиот плакар. .

„Јас сум во навистина среќна позиција затоа што можам да се будам секој ден и да служам повеќе од милијарда луѓе“, заклучил тој, откривајќи како дури и она што може да изгледа како наједноставна одлука, како што е изборот што да јаде за појадок или што да носи секое утро, може да троши непотребна енергија.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mark Zuckerberg (@zuck)

„Се чувствувам како да не ја работам својата работа ако трошам дел од мојата енергија на глупави или несериозни работи“, додаде Закерберг.

Судејќи по неговиот Инстаграм, Закерберг во меѓувреме ги проширил своите модни изданија, па во последно време често може да се забележи во темно сини маици, но и во нешто посмели изданија.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mark Zuckerberg (@zuck)

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk