logo
logo
logo

Луѓето со неверување гледале маж како се качува по зграда: Кога сфатиле КОЈ Е, останале во ШОК

Vecer | 10.06.2023

Луѓето со неверување гледале маж како се качува по зграда: Кога сфатиле КОЈ Е, останале во ШОК

Актерот и фронтмен на бендот „30 Seconds to Mars“ минатата недела повторно го привлече вниманието со својата ексцентричност. Џаред Лето (51) во Париз од нигде-никаде се качил на надворешниот ѕид на зграда неколку метри над земјата без никаква заштитна опрема.

Случајни минувачи го снимиле неговиот необичен подвиг и го објавиле на социјалните мрежи.

„Од каде ја добива таа енергија, дајте ми го она на што е“, е само еден од коментарите, а повеќето луѓе се согласуваат дека Лето го сака вниманието, како и да го добива. Целиот публицитет очигледно му беше добредојден бидејќи токму вчера го објави својот нов сингл „Животот е убав“.

Инаку, Лето не е неискусен бидејќи со години се качува. Пред три години тој за малку ќе загинел во Невада, но тоа не го одвратило од неговата страст.

 

Džared Leto

Тогаш паднал од карпа додека се качувал во кањонот Ред Рок, а животот му го спасило безбедносното јаже, и тоа оштетено, кое веќе било напукнато во еден дел.

„Не сакам да звучам драматично, но ова е денот кога за малку ќе умрев. Го кренав погледот и во секунда јажето се скина на карпата додека бев на висина од речиси 200 метри. Се сеќавам дека само гледав во земјата. Тоа беше чуден момент, не бев толку исплашен. Адреналинот почна подоцна кога се вратив на карпата. Но, успеавме и поживеавме уште еден ден. На крајот, всушност беше прилично забавно, продолживме да се качуваме истата ноќ." Џаред напиша на социјалните мрежи и го покажа оштетеното јаже, и видеото кое го снимил за време на несреќата.

 

Džared Leto

Тој се прослави со улогата на Џордан Каталано во хит-серијата од 90-тите „И тоа е некој живот“, а глумеше и во филмовите „Боречки клуб“, „Реквием за соништата“, „Самоубиствен одред“, „Блејд ранер 2049“ , „Гучиеви“... Доби Оскар за споредна улога во филмот „Dallas Buyers Club“.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk