logo
logo
logo

ХОРОСКОП ЗА 25 СЕПТЕМВРИ: Еве кои знаци ќе имаат успешен понеделник

Vecer | 25.09.2023

ХОРОСКОП ЗА 25 СЕПТЕМВРИ: Еве кои знаци ќе имаат успешен понеделник

ОВЕН

Денеска поволни ви се околностите во деловниот сегмент. Големо трошење енергија и еден куп обврски кои ќе успеете да ги завршите на време. Чувствувате голем емотивен поттик и желба да освоите една личност. Тргнете, вашата иницијатива е клучна сега.

БИК

Се надевавте на некои информации, но не толку добри. Во првиот момент на изненадување, а потоа сте подготвени да се фатите за работа и да склучите договор. Некој од вашиот деловен сегмент многу често покажува желба за комуникација.

БЛИЗНАЦИ

Некои ситуации во деловното опкружување ве затекнаа. Ќе ви треба време да се прилагодите на новите околности. Имате многу добра комуникација со една личност. Сепак, нејзините намери се скриени од вас, бидејќи е тешко да се прочита.

РАК

Обидете се да останете смирени во напнати ситуации и навреме да го испочитувате договорот со деловниот соработник. Некое емотивно минато денес често ќе ви помине низ умот. Размислувате дали да направите нешто поконкретно за ова прашање.

ЛАВ

Денеска успевате да симнете голема деловна обврска од грбот. Ќе се чувствувате прилично олеснето и ќе бидете подготвени да им се обратите на колегите за помош за ситни прашања. Не сте задоволни од односот со емотивниот партнер, но претпочитате тишина и повлекување.

ДЕВИЦА

Двојна симболика во текот на денешниот ден – додека со некои колеги сè ќе функционира совршено, со други нема да можете да се разберете. Емотивниот партнер или некој кој е многу добар со вас, се повеќе ви влегува под кожа и ве освојува со секој збор и постапка.

ВАГА

Свесни сте дека некои работи бараат трпение, но уморни сте од чекање. Добрите информации што доаѓаат ви даваат надеж дека чекањето е речиси завршено. Емотивниот партнер ќе бара од вас да му посветите повеќе време и внимание денес. Потрудете се да го запознаете.

СКОРПИЈА

Вашето расположение денес многу варира. Понекогаш ќе бидете пасивни и изгубени во некои ваши мисли, понекогаш ќе брзате да завршите се што имате. Зрачите со посебна енергија и ги забележувате восхитувачките погледи на спротивниот пол.

СТРЕЛЕЦ

Чувствувате внатрешна воздржаност и неизвесност дали да дејствувате по прашања кои ви се важни. Не сум сигурен дали можете да направите нешто поконкретно сега. Можно е да чекате подобар момент. Чувствувате дека партнерот не е задоволен од вашата врска.

ЈАРЕЦ

Вести и информации доаѓаат од сите страни, а вие ќе трчате како никогаш досега во животот. Иако имате чувство дека времето ви истекува од раце, ќе успеете да завршите се на време. Одличен момент да започнете приказна со некој што ви е интересен. Можности за нови познанства на работа.

ВОДОЛИЈА

Постои можност да направите грешки во деловниот сегмент. Згора на сето ова, грешката нема да му избега на претпоставениот, па можете да ја пиете критиката. Уживате во контакт со спротивниот пол, без разлика дали сте слободни или зафатени. Опции за флертување.

РИБИ

Денеска можете да решите некој проблем од претходниот период. Треба да се обидете да постигнете компромис за едно прашање со вашиот колега. Емотивно силен ден, кога треба да се обидете да договорите средба со личноста која ве интересира.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk