logo
logo
logo

Гром погоди дете на плажа во Австралија

Vecer | 27.01.2023

Гром погоди дете на плажа во Австралија

Службата за брза помош во Нов Јужен Велс соопшти дека несреќата се случила откако невреме ја погодило областа, пишува The Guardian.

Болничарите биле на местото на настанот и го реанимирале малото. Од полицијата велат дека момчето го преживеало ударот на гром, но дека се уште е под опсервација. Австралиското биро за метеорологија издаде предупредување за силна бура за делови од источен Нов Јужен Велс, вклучително и области околу Волонгонг.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk