logo
logo
logo

ГО ДОИ СОПРУГОТ, тврди дека тоа не е лошо и му го подобрила здравјето (ВИДЕО)

Vecer | 19.09.2023

ГО ДОИ СОПРУГОТ, тврди дека тоа не е лошо и му го подобрила здравјето (ВИДЕО)

Слушаме чудни приказни од различни делови на светот, но оваа подолу е можеби најчудната што ќе ја прочитате во некое време.

Имено, Рејчел Бејли (30) од Соединетите Американски Држави пред извесно време почнала да го дои својот сопруг Александар (30). Како што вели таа, тој чин не само што ги зближил, туку бил одличен и за неговото здравје, пишува „Експрес“.

Сопругот на Рејчел почнал да го пие нејзиното млеко бидејќи таа имала премногу млеко додека ги доела нивните деца. Се испоставило дека тоа му донело многу здравствени придобивки.

Тие признаваат дека не се срамат од тоа.

- Малку е табу тема, но сакавме да ја споделиме со другите и не мислиме дека е лоша. Бевме на крстарење, но ја заборавив пумпата за гради, па бев многу под стрес два дена. Толку ме болеше што се плашев да не добијам инфекција, па дојдовме до идеја да почне да пие млеко.

Како што вели Рејчел, тие биле нервозни и им било чудно што таа го дои, но со текот на времето таа нервоза исчезнала. Сфатиле дека нема ништо лошо во тоа, а згора на тоа е многу хранливо за него.

-Не настина две години откако почна да го пие моето млеко, а и самиот признава дека кожата му е многу поубава и подобра.

Според експертите, потенцијалните придобивки од мајчиното млеко кај возрасните се ограничени. Студија од 2019 година покажала дека мајчиното млеко може да ги ублажи егземите и дерматитисот.

Очигледно, според искуството на Александар, тоа може да донесе и други придобивки.

@expressen.se Paret Bailey från Florida i USA har en minst sagt udda kvällsrutin. 30-åriga Rachel ammar sin 30-årige make Alexander. Paret säger att deras kärlek är starkare än någonsin och de uppmanar nu fler att göra likadant. #fyp #foryou #fördig #nyheter #amning #expressen ♬ originalljud - Expressen

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk