logo
logo
logo

Дали знаете зошто една од НАЈБОГАТИТЕ личности во светот секогаш носи СИВА МАИЦА?! Одговорот му е инспиративен

Vecer | 23.09.2023

Дали знаете зошто една од НАЈБОГАТИТЕ личности во светот секогаш носи СИВА МАИЦА?! Одговорот му е инспиративен

Основачот на Фејсбук (сега Мета) и мултимилијардер Марк Цукерберг еднаш открил зошто секој ден носи едноставна сива маица на работа. Интересно е дека дури и неговиот аватар во „Метаверс“ е во сива боја.

Новинарите еднаш ја искористија приликата да го прашаат милијардерот „зошто носи сива боја, кога може да си го дозволи се што ќе посака“, а неговиот одговор е многу интересен.

Како што објаснил, неговиот недостаток на осет за мода му овозможува да остане повеќе фокусиран на неговиот деловен живот.

- Навистина сакам да си го поедноставам животот за да морам да носам што помалку одлуки за што било друго освен како најдобро да и служам на оваа заедница, рекол тој, додавајќи дека во плакарот има „повеќе исти маици“.

- Се чувствувам како да не си ја работам својата работа ако дел од мојата енергија трошам на нешта кои се глупави или несериозни, додал тој.

Судејќи по неговиот Инстаграм-профил, основачот на Мета (поранешен Фејсбук) во меѓувреме ги прошири своите модни изданија, па во последно време често можеме да го видиме во темносини маици, но и во малку похрабри изданија, пишува Индекс.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk