logo
logo
logo

Авионот доцнел со полетувањето, а пилотот со еден потег ги одушевил патниците: ПИЈАЧКА ЗА СИТЕ!

Vecer | 26.05.2023

Авионот доцнел со полетувањето, а пилотот со еден потег ги одушевил патниците: ПИЈАЧКА ЗА СИТЕ!

Пилотот на авионот влегол во кабината за лично да се извини за доцнењето на полетувањето и да им понуди на патниците бесплатни пијалаци.

Овој потег ги изненадил и воодушевил патниците во авионот на Американ Ерлајнс, кој на 21 мај летал од Аризона за Мексико.

На видеото што го објави еден од патниците, може да се види како пилотот шета низ кабината и ги прашува како се.

„Уште едно фантастично навремено полетување од Американ Ерлајнс, нели?“, се пошегувал пилотот, поттикнувајќи ги патниците да се смеат.

Тој потоа им се извинил на патниците за доцнењето и рекол дека авионот заглавил во Мексико на претходното патување и рекол дека ќе ги однесе до локацијата што е можно побрзо.

Патникот кој го споделил видеото изјавил дека многу патува, но вакво нешто досега не доживеал.

"Пилотот дојде лично да ни каже зошто доцниме и, секако, се извини. Исто така, вети дека ќе обезбеди бесплатни пијалаци на сметката на авиокомпанијата. Ова е служба за клиенти. Ви благодариме!", напишал патникот.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk