logo
logo
logo

Авио компанија им нудела по 4.000 долари на патниците за да излезат од преполниот авион (ВИДЕО)

Vecer | 23.09.2023

Авио компанија им нудела по 4.000 долари на патниците за да излезат од преполниот авион (ВИДЕО)

Имено, пред да полета авионот, стјуардесата објавила дека во авионот има премногу луѓе, а видеото почнало да се шири на социјалните мрежи.

„Можете да пазарувате со картичка за подарок... Не можам, мора да има патник подготвен да се жртвува за тимот?“ стјуардесата ги поттикнала патниците.

Бидејќи никој не бил премногу заинтересиран, стјуардесата прашала дали некој би го направил тоа за 3.500 долари.

„Ајде, екипаж, 3.500 долари“, рече таа, објаснувајќи дека тоа е прв дојден, прв услужен. На видеото се гледа како по втората понуда неколку патници стануваат и се приближуваат до предниот дел на авионот прифаќајќи ја понудата.

„На 13 патници на пребукираниот лет од Бостон до Рим им беа понудени меѓу 2.000 и 4.000 долари плус хотелски соби за доброволно да се откажат од своите места во авионот поради пререзервираниот лет“, се вели во описот на видеото.

@onlyinbos 13 passengers on an overbooked #Delta flight from #Boston to #Rome ♬ original sound - Only In Boston

„Би се согласил на 800 долари, за 3.000 би отрчал кај стјуардесата“, коментира еден тиктокер, додека друг се прашувал: „Зошто ова никогаш мене не ми се случува? Би можел да ја платам киријата со тие пари“.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk