logo
logo
logo

Англиската кралица и првата дама на Франција ги одмерија силите на маса за пинг-понг (ВИДЕО)

Vecer | 24.09.2023

Англиската кралица и првата дама на Франција ги одмерија силите на маса за пинг-понг (ВИДЕО)

Сепак, нивните сопруги, кралицата Камила и првата дама Брижит Макрон, се одлучија за нешто позабавни активности.

Двете дами го посетија кампусот Ле 19М и таму можеа да видат како изгледа разбојот за ткаење, па кралицата Камила се обиде да ткае.

Покрај тоа, тие го посетија и спортскиот дел, а откако ги гледаа младите како играат пинг-понг, и самите се обидоа.

Англиската кралица имаше мали потешкотии со сервирањето, а нејзината ривалка и првата дама на Франција без проблем ѝ ја враќаше секоја топка на Камила.

По оваа посета, и двете отидоа во библиотеката, каде што одржаа говор за француско-британската награда за литература, која за прв пат ќе биде доделена следната година.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk