logo
logo
logo

РЕЦЕПТ за пита стар 100 години: Полн со месо и праз, се лепи за непцето затоа што е вкусен и сочен (видео)

Vecer | 09.09.2023

РЕЦЕПТ за пита стар 100 години: Полн со месо и праз, се лепи за непцето затоа што е вкусен и сочен (видео)

Оваа пита е совршен оброк кој ќе го задоволи секој што ја јаде, а лесно и брзо се прави

Состојки за пита:

• 700гр готови кори

• 1 голем праз

• 4 јајца

• 500 гр мелено месо

• 1 прашок за пециво

• 1 павлака

• 150мл масло

• 400мл вода

• сол, бибер и зачини по желба.

Подготовка: На загреано масло пропржете го празот и меленото месо со зачини. Кога ќе ја направите смесата оставете ја да се излади. Во посебен сад изматете ги јајцата и павлаката. Во трет сад измешајте вода, прашок за пециво и масло.

Се подготвува со редење четири кори кои ги премачкувате само со мешавина од масло, вода и прашок за пециво. Потоа ставете го филот со месо, па повторно корите што ги премачкате, па филот со месо. На крај исечете ја питата на коцки и прелијте ја со јајца и павлака.

Се пече на 200 степени целзиусови околу 45 минути.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk