Потребни состојки:

  • 1 главица карфиол,
  • 1 главица кромид,
  • 4 чешниња лук,
  • 1 чаша пилешка супа,
  • 30 г путер,
  • сол

Начин на приготвување: Во поголемо тенџере растопете го путерот на средна температура. Додадете ги сечканиот лук и кромид и пропржете со постојано мешање додека не се застаклат. Намалете ја температурата по потреба за да не потемни кромидот. Додадете го исечканиот и исчистен карфиол и пилешката супа. Покријте, нека се динста, варете со прилагодување на температурата, додека карфиолот целосно не омекне – околу 15 минути. Отстранете го капакот и оставете да врие додека течноста не испари. Потоа карфиолот ставете го во блендер или измешајте го убаво со миксер за да добиете мазна текстура.