logo
logo
logo

Оваа салата одлично оди со скара, а се подготвува за миг

Vecer | 01.05.2023

Оваа салата одлично оди со скара, а се подготвува за миг

Сигурни сме дека денес имате планирано скара, а што може да оди подобро со печено месо од салата?! Се откажавме од салатата од зелка, сега предлагаме домати со млад кромид.

Состојки:

5 домати

врзоп млад кромид

парче тврдо сирење

малку сол

За преливот:

3 лажици масло

1 лажица сенф

Подготовка:

Доматот исечкајте го на кришки, исечкајте го младиот кромид. Се меша во сад, се додава рендано сирење и малку сол. Во помал сад измешајте ги маслото и сенфот, прелијте ја салатата, повторно измешајте и уживајте.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk