logo
logo
logo

Mиле Зечевиќ од СДСМ си поднесе оставка од Надзорниот одбор на Стопанска Банка Битола

Vecer | 30.09.2023

Mиле Зечевиќ од СДСМ си поднесе оставка од Надзорниот одбор на Стопанска Банка Битола

Од Стопанска банка АД Битола преку Македонската берза вчера информираа дека членот на Надзорниот одбор (НО), Миле Зечевиќ до Собранието на акционери на Банката поднел оставка од функцијата независен член на НО на Банката на 30.08.2023 година.

Согласно член 364 од Законот за трговските друштва, по поднесената оставка не се одлучува за нејзино прифаќање. Се смета дека на членот на Надзорниот одбор му престанал мандатот со денот на поднесувањето на известувањето за оставката, вописмена форма, освен ако во известувањето не е наведен некој друг датум.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk