logo
logo
logo

Земјотресот во Сараево го забележаа и камерите во студиото на Утринска програма (ВИДЕО)

Vecer | 20.02.2024

Земјотресот во Сараево го забележаа и камерите во студиото на Утринска програма (ВИДЕО)

Првиот земјотрес бил почувствуван околу 9:20 часот и бил со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала, а студиските камери го забележале тој момент.

Гостинката Амра била среде своето излагање кога реченицата ја прекина од потресот.

„Мислам дека беше земјотрес“, рекла Амра Селимовиќ.

„Дали имаше земјотрес?“, изненадено праша водителката, но набрзо тие нормално го продолжија разговорот.

„Го продолжуваме разговорот“, рече Шемиќ по воздивнувањето.

Потсетуваме, Сараево вчера околу 18 часот го погоди уште еден земјотрес, но тој беше со помал интензитет.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk