Оваа информација ја објави премиерот Дритан Абазовиќ на својот Телеграм канал. Во населбата Медовина во Цетиње, во близина на Владата, загинаа 11 лица, а шестмина се повредени, меѓу кои и припадник на полицијата, потврдија од Управата на полицијата на Црна Гора.