logo
logo
logo

Што ПОРАЧА ТИТО ПРЕД 150.000 Скопјани

Vecer | 01.03.2023

Што ПОРАЧА ТИТО ПРЕД 150.000 Скопјани

Се уште може да се слушнат дебати дали македонските граѓани подобро живееле во времето на поранешна Југославија на чело со Јосип Броз Тито.

На оваа видео снимка се гледа како македонското политичко раководство предводено од Лазар Колишевски и 150.000 скопјани го пречекале Тито при една од неговите ретки посети на Македонија.

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=eRh9lvxAOr8[/embed]

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk