logo
logo
logo

Видео од ПОЗНАТАТА МАНЕКЕНКА И СИРОМАШНОТО ДЕВОЈЧЕ кое го РАСПЛАКА СВЕТОТ

Vecer | 01.10.2023

Видео од ПОЗНАТАТА МАНЕКЕНКА И СИРОМАШНОТО ДЕВОЈЧЕ кое го РАСПЛАКА СВЕТОТ

Манекенката Кендал Џенер се прошета во Париз, што е снимено на видео, каде зад неа се гледа како мало девојче со мајка и проси на улица. Видеото предизвика бројни коментари и растажи многумина поради „двете страни“ на животот што ги прикажува.

На едната страна е Кендал Џенер, која живее во вистински луксуз кој се забележува на секој чекор, каде и да се појави.

Од другата страна се едно преслатко девојче и нејзината мајка кои живеат на работ на постоењето. Многумина го забележаа начинот на кој модната ѕвезда гледа на детето, а некои ја критикуваа Кендал што не застанала да им помигне на било кој начин.https://www.vesti.mk/category/najnovi

@dearmemories4 💔#litle #girl #globa #virall #kendalljenner #paris #kardashians #georgia #cry #f ♬ original sound - Dear memories

„Ова е реалноста на светот во кој живееме“, „Две страни на животот“, „Чуден свет“, „Фотографијата ме растажи“, „Посакувам богатите да обрнат внимание на оние на кои навистина им е потребна помош“, “Кендал можеше да го промени својот живот за секунда, да го посака тоа“, гласат коментарите на Тикток, каде што е објавено видеото.

Фото: Принтскрин инстаграм/јутјуб

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk