logo
logo
logo

Видео: Наоми Кембел се прошета на модната писта во Париз и заплака

Vecer | 03.10.2023

Видео: Наоми Кембел се прошета на модната писта во Париз и заплака

Причината е што ја носеше последната колекција на дизајнерката Сара Бартон, која ја напушта својата позиција по 13 години раководење со модната куќа.

„Чест е да се затвори ова поглавје на прекрасната Сара Бартон. Вие не само што сте неверојатно креативна, вие сте извонредна сопруга, мајка и најверна пријателка со најчисто срце. Ова не е збогум, ова е почеток на нова ера Сара Бартон“, напиша супермоделот во емотивната порака на Инстаграм.

Сара Бартон не ги откри причините за нејзиното заминување, па нејзината одлука да ја напушти единствената модна куќа во која работеше сè уште интригира многумина, но претходно во медиумите зборуваше за тоа колкав притисок носи нејзината работа.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk