logo
logo
logo

Вдовицата на Тома Здравковиќ ќе ја забрани серијата за сопругот - НЕ ДБИЛА НИТУ ДИНАР

Vecer | 01.10.2023

Вдовицата на Тома Здравковиќ ќе ја забрани серијата за сопругот - НЕ ДБИЛА НИТУ ДИНАР

Гордана Здравковиќ, вдовицата на Томa Здравковиќ  одржа  панихида на пејачот по повод 32 години од смртта на Централните гробишта.Таа го критикуваше менаџерот Бане Обрадовиќ дека ја измамил.

Тврди дека била измамена и украдена по сите можни основи.

 Ме измамија за филмот. Потпишав договор за филмот, кој не го прочитав, па Бане Обрадовиќ направи се во негова корист. Веројатно се беше испланирано, штом не сакаше да потпише. Им верував, не се сомневав во него. Зборував со Бјелогрлиќ и тој вели измамена  си, но не можам да ти помогнам, му платив – рече Гордана.

Таа најави дека во договор со адвокат ќе го забрани емитувањето на серијата која треба наскоро да почне да се прикажува.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk