logo
logo
logo

Таткото на Тејлор Свифт обвинет за напад врз фотограф во Сиднеј

Vecer | 27.02.2024

Таткото на Тејлор Свифт обвинет за напад врз фотограф во Сиднеј

Додека со ќерка сѝ се симнувале од луксузната јахта, Скот Свифт (71), според обвинението, го удрил фотографот.

Според „Сиднеј морнинг хералд“ (Sydney Morning Herald), ниту еден од двајцата мажи не е повреден. Бен Мекдоналд (51), извршен директор на „Матрикс медија груп“ (Matrix Media Group), потврди дека тој е тужителот, т.е. оштетениот фотограф на пристаништето.

- Ја вршев својата работа, одејќи по Тејлор. Таа штотуку се симна од јахтата во заливот Нутрал Беј и одеше по пристаништето со неколку чувари околу неа. Обезбедувањето сакаше да нè оттурне со своите чадори, а потоа татко ѝ реши да се вклучи. И ме удри... Бев шокиран. Не требаше така бидејќи обезбедувањето имаше сè под контрола... Сега случајот ќе ѝ биде препуштен на полицијата, појасни Мекдоналд.

Полицијата на Нов Јужен Велс потврди дека истрагата е во тек.

- Две лица беа агресивни кон Тејлор туркајќи го нејзиното обезбедување и заканувајќи се дека ќе фрлат еден од обезбедувачите в море, изјави претставник на американската поп-ѕвезда.

Концертот во Сиднеј е последниот дел од турнејата на Свифт. 

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk