logo
logo
logo

Татко ми МЕ НАВЛЕЧЕ НА ДРОГА НА 8, а на 6 ми даде џоинт, исповед на Роберт Дауни Џуниор

Vecer | 06.12.2022

Татко ми МЕ НАВЛЕЧЕ НА ДРОГА НА 8, а на 6 ми даде џоинт, исповед на Роберт Дауни Џуниор

Американскиот актер Роберт Дауни Џуниор откри дека татко му за прв пат му дал дрога кога имал само шест години. Роберт Дауни постариот бил првиот што го запознал со дрогата, а тоа се случило кога со неговите пријатели играле покер во нивниот стан во Њујорк.

Таткото го видел шестгодишниот Роберт како пие голтка бело вино од чашата, а потоа му ја одзел чашата и му подал џоинт и му рекол да пуши наместо да пие алкохол.

„Седевме во куќата и пушевме трева и игравме покер, а Роберт некако чудно ме гледаше, тој отсекогаш ги набљудуваше луѓето, дури и како дете. А потоа му дадов трева да проба наместо да пие вино. му џоинт и одеднаш знаев каква ужасна грешка направив, давајќи му малку трева за да го расположи“, призна Дауни постариот, своевремено.

Дауни Џуниор подоцна во животот имал големи проблеми со дрогата и алкохолот, а неговиот татко дури подоцна сфатил каква лоша грешка направил кога на толку чувствителна возраст му дал дрога на својот син. Сето ова и животот на Роберт Дауни постариот се дискутира во новиот документарен филм на Нетфликс.

Во документарецот Роберт Дауни Џуниор зборува за своето турбулентно детство, се споменува и како морал да гледа филмови за возрасни, а самиот актер признал дека пораснал во семејство во кое сите користеле дрога.

Дауни Џуниор изјавил дека татко му го фрлил во светот на зависноста и го закачил кога имал само осум години.

https://youtu.be/1qWUUGB7KUs

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk