logo
logo
logo

таа се прости од него со емотивна порака!

ТАГА ВО ДОМОТ НА ЈЕЛЕНА ТОМАШЕВИЌ! Почина ТАТКОТО на пејачката

Vecer | 03.06.2023

ТАГА ВО ДОМОТ НА ЈЕЛЕНА ТОМАШЕВИЌ! Почина ТАТКОТО на пејачката

Пејачката Јелена Томашевиќ ја објави тажната вест дека нејзиниот татко починал.

Јелена јавно се прости од него со емотивни зборови и порака, а во таа прилика сподели фотографија од младоста, а потоа и семеен спомен, а судејќи по нејзината објава, таткото на пејачката ја остави пред неколку дена.

- Мојот добар и убав татко! Веќе неколку дена не ми се верува дека тоа е реалноста... Дека те нема... Знам дека си со ангелите, затоа што таквите добри луѓе тоа го заслужуваат низ овој земен живот со твојата благородност и чесност! Ви благодарам што секогаш верувавте во мене и ви благодарам за вашата љубов и поддршка во текот на мојот живот. Не можев да добијам подобар подарок! И сега патувајте во светлината, нека вашиот прекрасен глас одѕвони низ целиот универзум! Те сакам засекогаш, мојот ангел чувар – се прости Јелена од својот татко.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk