Холивудскиот актер Леонардо Дикаприо оваа недела беше фотографиран на забава во Лос Анџелес во друштво на 19-годишниот модел Еден Полани.

Бидејќи неговата наводно нова девојка Викторија Ламас (23) овојпат не била со актерот, се шпекулира дека Леонардо во голема мера нашол замена за неа.

Којa е Еден Полани?


Еден Полани е израелски модел која на Инстаграм ја следат над 200.000 корисници. Многумина забележаа дека манекенката неверојатно потсетува на претходната девојка на ЛЕОНАРДО, Викторија, а на забавата привлече големо внимание во костум со пруги и бела блуза.

Таа претходно ја поврзуваа со синот на израелскиот милијардер Џил Офер (32), а се шпекулираше дека парот ја криел врската од јавноста бидејќи Еден била уште малолететна.

Сепак, нивната романса во меѓувреме заврши, а дали срцето на манекенката сега е украдено од Леонардо ди Каприо се уште е обвиткано со мистерија.