logo
logo
logo

Софија Лорен доживеа несреќа дома: Итно е примена во болница и опериранa

Vecer | 25.09.2023

Софија Лорен доживеа несреќа дома: Итно е примена во болница и опериранa

 Славната Софија Лорен, која на 20 септември наполни 89 години, се лизнала во бањата и паднала во својот дом во Женева, пишува италијанскиот весник „Кориере“.

- Извор близок до весникот вели дека Лорен веднаш била пренесена во болница за да биде прегледана и дијагностицирана со фрактура на бутната коска. Поради тешка повреда таа мораше да биде оперирана, информирал изворот.

- Софија попладнето е оперирана со позитивен исход, сега ја чека рехабилитација - напишаа тие. Имено, пред повредата, италијанската дива се подготвувала за патувањето и отворањето на четвртиот ресторан кој го носи нејзиното име во Италија.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk