Холивудскиот актер Николас Кејџ го исфрлиле од еден елитен ресторан, а очевидци рекле дека сето се случило затоа што личел на бездомник. Имено, магазинот Сан објавил видео, кое можете да го видите ОВДЕ, а во кое се гледа како обезбедувањето го исфрла Кејџ.

Ова не е прв пат актерот во јавност да е снимен пијан. Во март 2019 е снимен како вика додека се пријавувал за дозвола за венчавка во судница во Лас Вегас. Тогаш се женел со четвртата сопруга. Полсе само четири дека побарал поништување, со образложение дека бил пијан и не знаел што прави.

Во февруари годинава се венчал по петти пат, исто така, во Вегас и тоа со 30 години помладата Рика Шибата.