Познатата пејачка Џеси Џеј неодамна се породи и роди син. Таа истакна колку мајчинството и го променило животот, и дека е пресреќна. Пејачката отворено проговори и за здравствените проблеми што ги имаше, поради кои лекарите тврделе дека никогаш нема да може да стане мајка, особено по спонтаниот абортус што го имаше минатата година.

Сепак, не се откажа и на крајот успеа да роди здраво момче, а сега објави видео снимено само пет минути пред царскиот рез.

Како што изјавила, сакала да се породи природно и се подготвувала за породување, но „нејзиното момче избрало поинаку“. Во видеото пејачката може да се види како танцува во болница во исчекување на наскоро раѓањето на нејзиниот син, а ова видео привлече големо внимание.

„Девет месеци се подготвував за природно породување. Методи на строга храна, јога, пливање, хипноза. Сакав да се породам во базен, без апчиња. Но, тоа беше мојот план да останам дисциплинирана и фокусирана. Знаев дека може да оди на друг начин. Кога луѓето ме прашаа: „Каков е вашиот план за породување?“, им велев: „Отворена сум да се предадам на најбезбедниот начин за мојот син да пристигне“, започнала пејачката.

„Имав преглед неколку дена пред 40-та недела и беше завртен наопаку, заглави и малку беше подебел од просекот. Направив се и два месеци се обидував да го свртам, но тој ми рече: „Не мамо, сакам да излезам преку покривот, а не преку влезната врата. Ме советуваа да направам царски рез за најбезбедно породување“, додала Џеси.

Се породив и тоа е се што сакав, бидејќи на крајот го добив и тоа е единственото нешто што е важно“, заклучила пејачката.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessie J (@jessiej)