logo
logo
logo

Славен актер и неговата 32 години помлада сопруга случајно откриени во јавноста!

Vecer | 02.04.2024

Славен актер и неговата 32 години помлада сопруга случајно откриени во јавноста!

Познатиот актер денес има 94 години, а за него во последните две децении се знае многу малку.

Актерот кој го паметиме во улогата на Лекс Лутор, непријателот на Супермен, како и од филмовите „Прислушување“ или „Француската врска“, се пензионираше пред повеќе од две децении, по што ретко кој успеа да го види во јавноста.

Имено, тој сега живее во Санта Фе, а се појавија папарацо фотографии од него и неговата сопруга, кои последен пат беа заедно во јавност на доделувањето на Златните глобуси во 2003 година.

Ѕвездата на „Бони и Клајд“ се пензионираше веќе следната година, а последен пат беше видена во март 2023 година, за време на ретка фотосесија на папарацо.

Хекман и Бетси Аракава првпат се запознале кога таа работела во теретана во Лос Анџелес, каде што тој често одел.

Тие се венчаа во 1991 година и немаа заеднички деца. Актерот сега има неверојатни 94 години, додека Бетси има 62 години.

Хекман има три деца, Кристофер, кој е само две години постар од Бетси, како и Елизабет (61) и Лесли (57) со неговата сопруга Феј Малтезе.

Тој беше во брак со неа 30 години, пред да се разведат во 1986 година.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk