logo
logo
logo

Шварценегер и неговата 28 години помлада партнерка дојдоа на Октоберфест во оригинална облека

Vecer | 23.09.2023

Шварценегер и неговата 28 години помлада партнерка дојдоа на Октоберфест во оригинална облека

Тие го привлекоа вниманието на многумина со своите комбинации.

Хедер носеше розов фустан кој е соодветен за Октоберфест бидејќи наликува на баварска носија. Арнолд носеше необична кожна јакна и панталони со високи чорапи одоздола. Двојката позираше со толпата обожаватели, а потоа направија прошетка низ Октоберфест.

Арнолд првпат беше поврзан со Хедер, која е физиотерапевт, во 2013 година и често ја споменуваше во своите интервјуа. Оваа година Шварценегер рече дека се преселил „со својата убава девојка“. "Таа е многу успешна. Јас сум горд на неа и ја сакам", изјави тој за Хедер во мај.

Актерот се раздели од сопругата Марија Шивер во 2011 година, но разводот беше финализиран дури во 2021 година. Арнолд и Марија беа во брак повеќе од 20 години, а разводот му го олесни неговото неверство. Тие имаат четири деца: Кетрин, Кристина, Патрик и Кристофер. Шварценегер е исто така е татко на Џозеф Баена, од неговата врска со домашната помошничка Милдред Патриша Баена.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk