logo
logo
logo

Се снима нова акциска комедија со Рајан Рејнолдс и Ченинг Тејтум во главните улоги

Vecer | 06.12.2023

Се снима нова акциска комедија со Рајан Рејнолдс и Ченинг Тејтум во главните улоги

Според „Холивуд репортер“, Рејнолдс и Тејтум ќе глумат отуѓени браќа кои се наоѓаат во центарот на неуспешниот грабеж на дијаманти. Филмот ќе го режираат браќата Арон и Адам Ни, кои работеа на Изгубениот град минатата година со Ченинг Тејтум и Сандра Булок.

Наводно, започнала тендерска војна за правата на „Calamity Hustle“, при што гигантите како „Ворнер Брос“, „Амазон“ и „Нетфликс“ сакаат да ја преземат акционата комедија. На Рејнолдс и Тејтум им биле понудени по 20 милиони долари за улогите.

Заедно со Calamity Hustle, Рајан Рејнолдс и Ченинг Тејтум би можеле да се видат заедно на големото платно во претстојното продолжение на MCU, Deadpool 3. Иако деталите за заплетот за Deadpool 3 сè уште се главно под тајна, се претпоставува дека заплетот ќе ги следи авантурите на Вулверин и Дедпул низ мултиверзумот. Фотографиите од снимањето изгледа ја потврдуваат таа теорија.

Се очекува Deadpool 3 да вклучува и ликови од претходните франшизи, а според гласините би можеле да ги видиме Џенифер Гарнер како Електра, Хали Бери како Сторм и Тејлор Свифт. Сите овие индикации сугерираат дека појавувањето на Тејтум во улога на варијација на Гамбит би можело да биде сосема можно.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk