Девојките позираа со родителите на црвениот тепих и тоа беше ретка можност за фановите на актерката да видат како изгледаат нејзините ќерки.

Мерион за премиерата избра фустанче со светки и розови потпетици, додека Табита се одлучи за црна комбинација со виолетови чевли.

13-годишните ќерки Марион и Табита кои ги родила сурогат мајка, Сара Џесика и нејзиниот сопруг Метју Бродерик не ги покажале во јавност бидејќи сакале да им дадат приватност додека растат.

Иако понекогаш се појавуваа со нив во јавност, ретко Паркер ги носи девојките на официјална премиера на некој од нејзините филмови.

Генерално, актерката и нејзиниот сопруг се трудат приватниот живот да го држат подалеку од јавноста. Двојката го има и синот Џејмс, кој е актер.

Да потсетиме, по 29 години, филмската екипа на хитот Хокус Покус се собра да го промовира неговото продолжение.