Љубовната приказна на турските актери Бурак Озчивит и Фахрија Евџен започнала на снимање, а интересно е што се познавале многу пред да се разгорат емоциите.

Актерите Бурак Озчивит (38) и Фахрије Евчен (36) се меѓу омилените парови на турската јавна сцена, кои се вистински пример за хармоничен брак кој се спротивставува и на популарноста и на гласините.

Големите турски ѕвезди се во брак од 2017 година, имаат две деца: покрај синот Каран (4), тука е и неодамна родениот Керем, кој им го прави секојдневието уште поубаво и порадосно, а парот блеска во секоја прилика.

Но, важат и за познати личности кои не споделуваат многу за својата приватност, но на почетокот на љубовта биле многу позборливи и отворено зборувале за својата среќа.

Паротсе заљуби на снимањето на филмот „Love Looks Like You“ (Прашај ја Сана Бензер), од 2015 година, во кој глумеа љубовници, но се познаваа и пред тоа.

– Првпат се запознавме на состанок во продуцентската куќа „Тимс“, кога соработувавме на серијата „Врен“. Се разви хармоничен однос. Првиот чекор беше бизнис, но односите почнаа да се развиваат за време на снимањето на филмот „Љубовта личи на тебе“… – призна Бурак на почетокот на нивната врска во интервју за турскиот Инстајл.

Тој додал дека фактот дека нивните ликови биле заљубени нема никаква врска со нивните чувства: како уметници граделе врска толку хармонична што решиле да продолжат да се гледаат и да ја прелеат љубовта и довербата што ја изградиле во приватниот живот.

Како што истакнал тогаш, дури кога ќе се вљуби го запознава „вистинскиот Бурак“.

– Не треба да поставувам пречки, да бидам вообразен, да го менувам изгледот или положбата. Она што се случува во тој момент е се што се случува – истакнал тој и додал дека љубовта го тера уште поубаво да раскажува приказни, што се одразува и во неговата работа.

Како што истакна парот во тоа заедничко интервју, тие претпочитаат времето да го поминуваат гледајќи филмови дома или излегувајќи во кино, а исто така сакаат да шетаат на места кои им даваат чувство на мир.

Како што тогаш истакнала Фахрије, најважна за неа во однос на Бурак е довербата.

– Верувам и важно да ја почитувате личноста со која сте, како поединец – напоменала таа.

– Самодовербата е најважната работа во врската, а мажот може да најде вистински чувства кога ќе открие се. Кога немаш потреба да криеш ништо, кога тој до тебе знае за тебе колку што знае за себе, тогаш можеш да кажеш – тоа е вистинската работа – заклучила актерката.

Од кога се вљубиле на снимањето на филмот, Бурак и Фахрије не се разделија, а останаа силни и заљубени и покрај тоа што медиумите постојано се „разведуваат“ и се „тепаат“.

Fahrije Evdžen i Burak Ozčivit

 

Се пишуваше за тоа дека Бурак ја изневерува сопругата, дека го оставила бремена откако во расправија застанал на страната на мајка му и многу, многу повеќе.

Сепак, сето тоа е без доказ, а парот секогаш негирал и ги замолиле новинарите да ги остават на мира да уживаат еден во друг.