logo
logo
logo

Поранешниот на Ким Кардашијан е во врска со позната актерка

Vecer | 24.09.2023

Поранешниот на Ким Кардашијан е во врска со позната актерка

Како што пишува „US Weekly“, актерот веќе извесно време е во врска со колешката Медлин Клајн.

- Двајцата ја поминаа ноќта во хотелот Беверли Хилс, а следното утро заедно појадуваа. Беа прилично незабележителни, лежерно се носеа и носеа бејзбол капи - потврди извор близок на парот.

Инаку, Дејвидсон има долга листа на убавици со кои бил. Покрај Ким, тој бил во врска и со Аријана Гранде, но и со Емили Ратјаковски, како и со Чејс Сју Вондерс.

Неговите врски често ги исполнуваа насловите, а тој претходно коментираше дека е свесен дека „славата“ доаѓа со последици.

- Имам 20-ти години и излегувам со луѓе. И поради некоја причина, на луѓето им е многу лудо и интересно, но јас лично мислам дека не е интересно. Сум бил во оваа забавна индустрија речиси половина од мојот живот - 14 или 15 години на национално ТВ шоу. За 12 години се запознав со 10 луѓе. Мислам дека не е толку лудо, но на некои луѓе им е многу интересно. Тоа стана сѐ за што зборуваа“, објасни Дејвидсон.

Клајн се прослави со улогата во серијата „Outer Banks“. Таа беше во врска со колегата Чејс Стоукс нешто повеќе од една година, но нејзиниот љубовен живот го држеше подалеку од очите на јавноста.

- Некои луѓе можат да зборуваат за својот приватен живот - јас не можам. Ако дадете сè, сто проценти од вашата енергија, што ви останува? Конечно разбирате зошто луѓето, јавните личности, го држат својот круг на пријатели мал. Сфатив дека има делови од мојот живот на кои имам право само јас или уште една личност. Преферирам така. Тоа исто така ги прави работите посебни. Вообичаено така е со врските – рекла таа.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk