Бијонсе оствари нов рекорд на вчерашното доделување на Греми наградите за 2021 година и освојувајќи вкупно 28 Греми награди досега таа стана женски изведувач со најмногу Греми престижни награди во историјата, додека Тејлор Свифт е првата жена која три пати освојува награда за најдобар албум на годината.

Покрај самите доделувања, не церемонија настапија и Меган Д Сталион, Пост Малоун, BTS, Доја Кет, Дуа Липа, Хари Стајлс и други…

Сепак, највпечатлив настап беше на пејачката Дуа Липа (25) која го привлече вниманието со својот заводлив и секси настап. Таа се појави на сцената во розово издание и малку го зачини ова доделување, што поради пандемијата не беше слично на претходните.

Погледнете како изгледаат настапите на музичарите…

Дуа Липа – Levitating

 

Доја Кет – Say so

 

Хари Стајлс – Watermelon Sugar

 

Силк Соник – Leave the door open

 

Бед Бани – Dakiti

 

Марен Морис и Џон Маер – The Bones

 

Лил Бејби – The bigger picture

 

Пост Малон – Hollywood’s bleeding

 

Мики Гајтон – Black Liке Mе

 

Роди Рич – Heartless