logo
logo
logo

По седум години брак: Џејсон Момоа и Лиза Бонет се разведоа

Vecer | 10.07.2024

По седум години брак: Џејсон Момоа и Лиза Бонет се разведоа

 Според медиумите, разводот на двајцата актери кои со години живееле одвоено, денеска станал ефективен.

Бонет, чие правно име е Лилакои Мун , поднесе барање за развод во јануари, а документите го наведоа 7 октомври 2020 година како датум на разделба на парот. Разводот беше неоспорен, а според AP News, ниту едно лице нема да добие финансиска поддршка.

Имено, тие се договориле како ќе го поделат имотот, а ќе имаат заедничко старателство над 16-годишната ќерка и 15-годишниот син. Инаку, 44-годишниот Момоа е најпознат по улогите во филмот „Aquaman“ и серијата „Game of Thrones“.

Нивниот брак беше првиот за Момоа, но вториот за Бонет, кој претходно беше во брак со музичарот Лени Кравиц.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk