logo
logo
logo

Никој не верува како изгледа на 51 година – голиот Џаред Лето ги покажа мускулите ФОТО

Vecer | 31.03.2023

Никој не верува како изгледа на 51 година – голиот Џаред Лето ги покажа мускулите ФОТО

Џаред Лето (51) е еден од мажите чиј изглед им пркоси на неговите години, а одвреме-навреме ги потсетува своите следбеници на Инстаграм...

Во својата најнова објава на Инстаграм, ѕвездата од филмовите „Бизнис клуб Далас“ и „Гучи“ позираше без кошула и го покажа своето мускулесто торзо. Сликата веднаш стана вирална, а коментарите не изостанаа.

„Изгледаш како скулптура. Која е тајната на веганскиот крал?“, „Како изгледаш така на 51 година?“, се некои од многуте прашања.

Лето е веган веќе две децении и сака физички активности на отворено како што се планинарење, трчање и возење велосипед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JARED LETO (@jaredleto)

Тој е познат по тоа што темелно се подготвува за своите улоги и што целосно се внесува во ликот што го толкува, толку што често е непрепознатлив.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk