logo
logo
logo

НА РАДОСТ НА ТАТКО И: Мина сподели прекрасна вест

Vecer | 23.09.2023

НА РАДОСТ НА ТАТКО И: Мина сподели прекрасна вест

Ќерката на Жељко Јоксимовиќ од првиот брак е негова голема гордост.

Наследничката на Жељко од него го наследила талентот за музика. Минатата година дипломирала на Факултетот за музичка уметност. Таа не сака да го запостави својот талент, па се запишала на магистерски студии на истиот факултет.

Мина денеска на својот Инстаграм профил ја сподели информацијата дека привршува со студиите, а пофалби доби и од колегите на нејзиниот татко.

- Го положив последниот магистерски испит, речиси готово - се пофали убавата Мина и несомнено го направи најгорд нејзиниот татко чие срце скокаше од среќа.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk