logo
logo
logo

Модна ревија на „Луј Витон“ во седиштето на УНЕСКО во Париз

Vecer | 20.06.2024

Модна ревија на „Луј Витон“ во седиштето на УНЕСКО во Париз

- Ова е оддавање почит на човечките суштества. Од црно преминува во темно-кафена, па од кафена и светло-кафеава во беж, потоа малку сива и на крајот во бела, објасни модниот дизајнер за машка облека, Фарел Вилијамс.

Манекени облечени во облека во сите нијанси на човековата кожа прошетаа околу огромниот глобус на тревата ишарана со препознатливите симболи на фирмата „Луј Витон“. 

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk