Јелена Карлеуша е една од најдобро стилизираните познати личности во соседството, а често и светските ѕвезди ја копираат.

Последна во низата е токму Лејди Гага, која неодамна на себе ставила моден додаток кој Карлеуша го носеше во 2018. Станува збор за додаток направен од банкноти.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

Јелена под оваа „наметка“ тогаш носеше црна комбинација, а Лејди Гага романтичен бел фустан со црвени точки.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga)

 

Јелена се уште не се огласила, но познавајќи ја – јавноста со нетрпение го очекува нејзиниот коментар.