Еден најголемите шармери во Холивуд, глумецот Бред Пит (57), реши да го смени својот имиџ.

Папараците го фотографирале на излегување од канцеларија во Лос Анџелес, а тој бил во сосема лежерна облека; патики, искинати фармерки, широка јакна …

Сепак, она што никој не го пропушти е неговата нова „фризура“, особено кога се сврте.

Имено, еден од најубавите актери, верувале или не, има репче!

Новит имиџ сепак не ги воодушеви дел од неговите обожавателки.

Кој си ти, што направи со Бред?“, “Ова не му требаше“, “Каква му е оваа фризура“, беа дел од коментарите.