Конечно е објавен тизерот за последната сезона од реалното шоу „Keeping Up With The Kardashians“ а кој открива дека фановите ќе добијат увид во проблемите во бракот на Ким и Канје Вест.

Сепак она кое привлече најмногу внимание е сцената на која Ким Кардашијан плаче и вели дека се чуствува како лузерка.

Впрочем, бракот на Ким и Канје Вест заврши со нејзино поднесување на барање за развод.

Сцената ја прикажува расплаканата Ким опкружена со најблиските членови од семејството, а на раката се гледа нејзиниот веренички прстен.

Претходно оваа година беше објавено дека Ким во новата сезона од реалното шоу ќе зборува за својот брак, а американските медиуми пренесоа дека Канје „не бил воодушевен“ од емитувањето на деталите.