logo
logo
logo

Карлеуша направи спектакл кој Србија не го памети, а на него половина од естрадата ФОТО

Vecer | 23.09.2023

Карлеуша направи спектакл кој Србија не го памети, а на него половина од естрадата ФОТО

Концертот на Јелена Карлеуша е спектакл за паметење

Jelena Karleuša napravila koncert za pamćenje - Alo.rs

По единаесетгодишна пауза, Јелена Карлеуша објави два по ред албуми „Алфа“ и „Омега“, но тоа не беше се со што реши да ја почести својата публика по долгогодишно чекање.

Koncert Jelene Karleuše je spektakl za pamćenje

Имено, поп дивата вечерва во Белград на вода одржа концерт за кој долго ќе се зборува. Таа најави спектакл и направи спектакл.

Spektakl Jelene Karleuše u Beogradu na vodi!

Сценографија како никогаш досега, кореографија како никогаш досега, уникатни костими... Сето тоа ЈК го покажа на вечерашниот спектакл во Белград.

Koncert Jelene Karleuše

Концертот на Јелена Карлеуша беше повод нејзините бројни колешки да се соберат на едно место. Мира Шкориќ, Наташа Беквалац, Сања Вучиќ, Ивана Николиќ, Војаж се само дел од оние кои уживаа во спектаклот.

Koncert Jelene Karleuše

„Војаџ“ откри дека Јелена е таа што му давала совети кога станува збор за неговата кариера и дека едвај чека да работи со неа.

Koncert Jelene Karleuše

Концертот на Јелена Карлеуша е институција и дека направила чудо, а на сите им додели домашна задача.

Како специјални гости настапија Милица Павловиќ, Сајси МЦ и Девито.

 

 

 

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk